Život je nádherný, pretože každý deň je iný. Má svoje farby, svoju hudbu, svoje príležitosti, svoju vôňu…
Každý deň sa život opäť začína a ponúka nám príležitosť prežiť ho s vďakou a pocitom zázraku …. Agostino Degas

Upútal ma tento citát na jednej internetovej stránke, doprevádzaný krásnym, jednoduchým obrázkom. Po prečítaní sa mi vyplavil krásny pocit eufórie. Zároveň som si uvedomila, ako si každý jeden z nás pod tým predstaví úplne niečo iné a prispôsobí si ho momentálnej životnej situácii. A len vy rozumiete, čo vám v tej chvíli daný text poskytol.  Mňa utvrdil v tom, že život je jednoduchý a len my sami si ho komplikujeme, keď sa zamotávate vo svojich vlastných pocitoch a  problémoch.  

  • Pritom stačí byť TU a TERAZ. Každý deň. Neočakávať zázraky a nedávať pomenovania niečomu, čo vlastne nie je. Jednoducho stačí pustiť strachy do sveta a nechať ich odletieť. Nedať im priestor ukotviť sa v mysli a v našom tele.

Život nám dáva priestor pracovať na sebe každý deň.  Rozmaznávať svoje vnútorné JA ako malé dieťa. Dopriať si lásku a pustiť k sebe farby a vône každodenného života ako liek. Počúvať zvuky, ktoré lahodia. Ostatné súčasti života sú potrebné aby sme mohli BYŤ tu a teraz. 

Zamyslite sa, ako riešite svoje problémy. Buď ich tlačíte pred sebou, alebo ich chcete riešiť HNEĎ a TERAZ s pocitom: „včera bolo neskoro.“ Neponárajte sa do toho. Držte si od nich odstup, aspoň dva kroky, tak získate nadhľad a to, že to v tej danej chvíli neviete vyriešiť, NEVADÍ. Všetko sa vyrieši v správnej chvíli.

  • Každá situácia vás niečo naučí. Nikto, nie je slabý, aj keď sa v danej chvíli možno tak cítite. Nemusíme mať svaly nato, aby smi zdvihli ťažké bremeno. Ide len o to nájsť spôsob AKO zdvihnúť to bremeno zo zeme a neublížiť sebe a svojmu telu.  

Jedna moja priateľka používa krásne slovo „rochniť sa“, ktoré úplne vystihuje to ako sa radi máčame v negatívnych pocitoch a užívame si ten bahnový kúpeľ. No nezabúdajme, že je potrebné sa „rochniť „ ale hlavne v tých krásnych a šťastných momentoch, aby sme boli dostatočne nabití a pripravení na všetko, čo nás postretne.

Dajte čierno-bielym veciam a pocitom – FARBY, VÔŇU, KRÁSNU HUDBU, lebo v jednoduchosti je krása.  

Homoepatia je cesta, ktorá svojou jednoduchosťou

poskytuje zdravie a rovnováhu.