Čo je homeopatia?

Homeopatia je veda, ktorá sa zameriava na človeka ako celok.

Každý z nás vníma svoj zdravotný problém iným spôsobom, preto pri výbere lieku pristupujeme ku každému človeku individuálne.

Berieme do úvahy špecifické príznaky daného problému z fyzického aj duševného hľadiska. Čo Váš stav zhoršuje a zároveň zlepšuje.

Predstavte si pokazený motor auta. Mechanik/opravár sa nepýta: „Prečo sa to pokazilo?“, jednoducho hľadá príčinu daného stavu. Pátra a prezerá súčiastku po súčiastke, hadičku po hadičke. Nájde chybu, objedná súčiastku, vloží ju na správne miesto a motor znova naskočí.

Pri homeopatickom vyšetrení hľadá homeopat príčinu ochorenia počas osobného rozhovoru. Na základe toho potom vyberie liek, ktorý pomôže vyriešiť problém a nahodí Váš motor.

Zuzana Zieglerová, SAKHom

Vyštudovala som Slovenskú akadémiu klasickej homeopatie v Bratislave. Svoju prax rozvíjam v Malackách, v srdci Záhoria. K homeopatii ma priviedla zvedavosť samouka, ktorý chcel pomôcť sebe a svojím blízkym čo najprirodzenejším spôsobom, bez použitia chémie.

Prípady z mojej praxe boli publikované v rôznych časopisoch. Svoje vedomosti neustále prehlbujem účasťou na odborných seminároch. O svoje vlastné poznatky sa rada podelím na prednáškach, venovaných homeopatii.

Homeopatia sa stala súčasťou môjho života a života mojej rodiny. Naučila ma načúvať svojmu telu, nebrať chorobu ako nepriateľa. Jednoducho pozerať na svet s nadhľadom, pokorou, a s tým, že všetko je správne načasované.

“Ľudské telo je chrám. Choroba je trhlina v harmónii. Zdravie je súzvuk.”

Hippokratés

Služby

Prvá konštitučná konzultácia (komplexné poradenstvo)

Trvanie: 1 až 2 hodiny, 55 €

Homeopatická kontrola

Trvanie: 30 minút až 1 hodina, 30 €

Poradenstvo počas akútneho ochorenia

Trvanie: 30 minút až 1 hodina, 20 €

Poradenstvo v oblasti homeopatie nenahrádza návštevu lekára!

Blog

ÚRAZY A HOMEOPATIA

Vitalita, 2/2020 Predstavím Vám pár homeopatických liekov, ktoré by nemali chýbať vo Vašej domácej lekárničke.  Za posledné roky som ich použila veľakrát, či už v mojej rodine,…

KEĎ PRVÁ VOĽBA NESTAČÍ

HOMEOMAGAZÍN 2/2019 Šport  nám prináša radosť, uvoľnenie. Udržuje telo v dobrom psychickom, i fyzickom stave, či už sa mu venujeme rekreačne, alebo vrcholovo. Častokrát neuvedomuje, že za…

Predmenštruačný syndróm

(HOMEOMAGAZÍN 1/2020) Predmenštruačný syndróm, alebo skrátene PMS, sa vyskytuje až u polovice žien rôzneho veku. Jeho začiatok je vo väčšine prípadov 14 až 7 dní pred menštruáciou.…

S homeopatiou na cestách


    Kontakt

    Zuzana Zieglerová, SAKhom

    Tel. č.: +421 903 978 741
    homeopatzuzka@gmail.com